Guarana na pobudzenie

guarana

Guarana jest rośliną, której nasiona zawierają kilkakrotnie więcej kofeiny niż ziarna kawy! Niektórym może być trudno w to uwierzyć – przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że to właśnie kawa jest preparatem o bardzo wysokiej zawartości kofeiny. W rzeczywistości jednak guarana zawiera znacznie więcej kofeiny niż kawa, co sprawia że często stosowana jest przez osoby regularnie ćwiczące jak suplement diety, wspomagający osiąganie określonych celów podczas treningu. Kofeina zawarta w guaranie zmniejsza zmęczenie i wpływa na zwiększenie wytrzymałości.

Kofeina jest również substancją, której działanie wpływa wspomagająco na spalanie tkanki tłuszczowej. To istotne dla osób, które regularnie trenują – takie osoby zazwyczaj dążą nie tylko do wyraźnego zwiększenia swojej masy mięśniowej, ale także do spalenia zbędnego tłuszczu. Spalanie zbędnego tłuszczu nie jest prostym, krótkim procesem, dlatego też wiele osób stosuje suplementy diety – takie jak na przykład preparaty z kofeiną – które przyspieszają spalanie tłuszczu.

 

One thought on “Guarana na pobudzenie

  1. zdecydowanie wolę stosować guaranę niż kofeinę, ta druga powoduje u mnie problemy z ciśnieniem i mocne pobudzenie, które trwa krótko, po guaranie mam stały naplyw energii utrzsymujący się na zbliżonym poziomie przez kilka godzin, ostatnio stosowałem http://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Ashwagandha_+_Guarana-opis36077.html , ashwagandha bardzo fajnie wplywa na koncentracje i prace umysłu, ten mix idealnie nadaje sie do pracy jak i np. nauki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *